top of page

Kuidas hoolitseda kangastelgedel kootud kottide eest?

Aegajalt küsitakse, kuidas kootud kottide eest hoolitseda nii, et need püsiksid kaua kaunid ja funktsionaalsed. Kootud käsitööna valminud kotid on praktilised aksessuaarid, mistõttu saavad tihti palju kasutust. Siin on mõned lihtsad näpunäited kuidas hoolitseda kangastelgedel kootud kottide eest, et nad püsiksid kaua heas korras.

1. Eemalda eemaldatavad sangad:

Enne kottide pesemist eemalda võimalikud eemaldatavad sangad. See tagab, et kõik koti osad saavad pesus ühtlaselt puhastatud, ilma et need kinni jääksid või viga saaksid.

2. Käsitsi pesemine:

Kangastelgedel kootud kotte tuleks pesta käsitsi. Vali leige vesi ja kasuta õrnatoimelist pesuvahendit, mis ei sisalda pleegitusaineid ega tugevaid kemikaale. Enne kotti pesema asumist loputa kõigepealt selle pinnalt lahtised mustuseosakesed.

Kuidas pesta käsitööna valminud kotti
Käsitööna valminud koti hooldus

3. Õrnalt puhastamine:

Kasuta pehmet harja või svammi, et õrnalt hõõruda määrdunud alasid. Väldi hõõrumist liiga tugevalt, et vältida kangakiudude kahjustamist. Pööra erilist tähelepanu plekkidele ja määrdumistele.

4. Kuivatamine:

Pärast pesemist kuivata kott korralikult. Soovitav on panna kott lamavasse asendisse, et säilitada selle kuju ja vältida deformatsiooni. Ära kuivata kotti otsese päikesevalguse käes, sest see võib põhjustada värvi tuhmumist ja kiudude nõrgenemist. Lase kotil kuivada varjulises kohas.

5. Nahkdetailide hooldamine:

Nahkdetailid ei anna värvi ja kuna on pärit mööblitööstusest tekkinud ülejäägist, siis on nahka töödeldud nii, et ei karda niiskust. Pärast veega kokkupuudet lase neil korralikult kuivada.


Nende lihtsate juhiste järgimine aitab sul säilitada oma kangastelgedel kootud kottide ilu ja funktsionaalsust pikka aega. Ära unusta, et käsitsi pesemine ja õrn hooldus on võtmesõnad, mis tagavad sinu kotti pika eluea. Nii saad nautida oma kootud kotti ja selle ainulaadset käsitööilu igal päeval!unikaalne käsitööna valmistatud kott
Käsitööna ja loodussõbralikult valmistatud seljakott

Comments


bottom of page